Lazer Lipoliz Liposuction’a Alternatif mi?

Liposuction, son derece popüler bir estetik uygulamadır. Geleneksel liposuction yöntemleri oldukça etkili ve güvenli olarak kabul edilmekle birlikte, lazer liposuction, vücut şekillendirme yöntemini değiştirmenin veya geliştirmenin bir yolu olarak sunulan yeni teknolojilerden biridir.

Lazer Liposuction Nedir?

Lazer liposuction (lazer liposuction, lazer liposuction veya lazer lipoliz) dahil olmak üzere çeşitli adlarla bilinir. Geleneksel liposuction gibi, lazer liposuction da genel anestezi altında yapılır. Lazer liposuction, derinin altında 900 dereceye kadar ısınabilen ve çok ince bir fiber optik kablo geçiren bir lazer ışınıdır. Bazı çalışmalar, lazerin yağı azaltma ve cildi sıkılaştırma açısından etkili ve faydalı olduğunu göstermiştir.

Neden Lazer Liposuction?

Estetik prosedürlerde her gün farklı yeniliklerin ortaya çıkması normaldir. Çünkü, teknoloji geliştikçe, estetik sorunlara çözüm artar. Bugün kırışıklıklardan kurtulmak, neşeli görünmek ve rahatsız edici ihlalleri düzeltmek zor değil. Böylece, her uygulamanın eşdeğeri ve çeşidi buna göre kullanılır. Her estetik uygulamanın, liposuction işlemlerinin sayısı arttıkça farklı bir seçeneği olacaktır. Liposuction ayrıca popülasyon arasında yağ alma işlemi olarak da bilinir. Bir liposuction tipi, lazer liposuction kullanımıdır.

Lazer liposuction işleminde, belirli bir dalga boyu ve frekans oluşturulur, vücut oluşur ve yağ kaybolur. Bu uygulama ile sonuçları kısa sürede görebilirsiniz. Aynı zamanda, daha kısa bir iyileşme süresi, lazer liposuction işlemini daha da çekici kılar.

Karşı Klasik Liposuction’a Lazer Liposuction 

Klasik liposuction yöntemine göre, lazer liposuction bir çok avantaja sahiptir. Birincisi, vücuttaki yağların emilimini sağlamak için liposuction kullanılmasıdır. Lazer liposuction kullanıldığında, lazer radyasyonunun kanülün yer değiştirme alanı üzerindeki etkisi, yağ hücrelerinin zarının bütünlüğünün ihlal edilmesine ve bunların vücuttan izolasyonuna neden olur. Bu durumda, istenirse yağlar vücuttan emilebilir. Liposuction kullanılırken uzun bir iyileşme süresi lazer liposuction ile elimine edilir. Uygulamadan sonra hasta sadece 5 güne kadar özel bir korse kullanır. O zaman normal hayatına geri dönebilecek. Bu süre liposuction'da çok daha uzundur. Diğer yandan, normal liposuction için erişilemeyen alanlarda lazer liposuction elde edilebilir.

karsi-klasik-liposuctiona-lazer-liposuction

Lazer Liposuction

Lazer liposuction avantajları aşağıdaki gibidir:

  • Genel anestezi yerine lokal anestezi kullanılır. Bu, hastaya toplam maliyeti önemli ölçüde azaltan bir durumdur.
  • Sürecin kendisi çok hızlı bir şekilde gerçekleştirilir ve hastaneye yatış gerektirmez. Ortalama olarak, bir lazer liposuction seansı yaklaşık 30-45 dakika sürer.
  • Bazı hastalar ertesi gün işe geri dönecek kadar çabuk iyileşir.
  • İnsidansı azaltmak için daha küçük bir kanül kullanıldığından ve cilt tabakalarının üzerine konulduğundan, az miktarda iz oluşur.
  • Dikişler gerekli değildir. Çürükler ve kanama normal liposuction sonrası daha azdır.
  • Lazer liposuction benzersizdir, çünkü sıvıdır ve vücuttaki yağı giderir. Bu, çevresindeki dokulara gelen travmayı en aza indirir.
  • Lazer liposuction ile, lazer ısısı aynı zamanda cildin kolajeni sıkılaştırmak için stimüle edilmesine yardımcı olur.

Lazer Liposuction Eksileri

Lazer liposuction, lazer ışınları ile uygulandığından, daha sonra gelişebilecek geçici yanıklara neden olabilir.

Bazı hastalarda cilt uygulamadan sonra çok fazla şişebilir.

Lazer liposuction, normal liposuction'dan daha küçük alanlara yöneliktir. Bu nedenle, geniş bir alandaki yağlar için birleşik işlemler gerekli olabilir.

Lazer Liposuction İle İlgili Mitler

Liposuction, birçok insanın yapmak istediği yöntemlerden biridir, ancak birçok insanın yanlış anladığı yöntemlerden biri olarak da gösterilebilir. Birçok farklı liposuction metodu vardır. Lazer liposuction da bunlardan biridir. Klasik yöntemin aksine, lazer liposuction metodu patlar ve lazer enerjisiyle yağları yok eder. Bu yöntem aynı zamanda derinin altındaki kollajen dokunun gerginliği arttırmasına izin verir. Aşırı, inatçı, istenmeyen yağlar hakkında düşünürseniz, ameliyat hakkında düşünmeden önce mitlerin ne olduğunu ve gerçeklerin ne olduğunu anlamak önemlidir.

Lazer Liposuction İle Zayıflama

İnsanlar sıklıkla lazer liposuction'ın kilo vermenin hızlı ve kolay bir yolu olduğunu varsaymaktadır. Sonunda, sürecin amacı aşırı yağlardan kurtulmak ve daha ince bir görünüm elde etmektir. Bununla birlikte, kilo kaybı hedefine ulaşmadan önce kilo vermek için çok fazla veya çok fazla kilonuz varsa, lazer liposuction sizin için yararlı olmayacaktır. Bu bir kilo verme aracı değildir. Bunun yerine, ideal ağırlıklarına çok yakın ve kalıcı yağlarla rahat olmayan hastalar için lazer liposuction önerilir.

Bize Ulaşın

* Lütfen form alanlarını giriniz, bilgileriniz gizli tutulmaktadır.

KVK Aydınlatma Metnini okudum, anladım, kabul ediyorum
Açık rıza beyanını okudum, anladım, kabul ediyorum