Meme Protezlerinin Çıkarılması

Bir kişinin farklı bir boyuta ihtiyacı olabilir, protez hasar görür, simetri bozulur, meme protezi çıkarılır veya silikonun kontraktürünün ve diğer hastalıkların neden olduğu rahatsızlık nedeniyle yenisiyle değiştirilir. Meme protezinin çıkarılması, küçük veya büyük cerrahi işlemlerde olduğu gibi bazı riskler taşır. Dışlanan hasarlı protezleri onarın. Bu protezlerin çıkarılması veya değiştirilmesi gerekir.

Kişinin memesi bulunmadığından bölgeye protez uygulanmışsa, çıkarma sırasında önemli bir değişiklik olmaz. Bununla birlikte, protez göğsünü ağır şekilde harap olmuş bir kişiye yerleştirilirse, protezi çıkardıktan sonra deforme olmuş cilt ve boşaltılmış göğsü ile yaşamaya devam etmesi gerekecektir.

Protezleri vücuttan uzaklaştırmanın bir başka nedeni de gerçekten önemli olan silikonların oluşumudur. Silikon oluşumu istenmeyen bir komplikasyondur. Bu, insan vücudunun protez veya implant yapısını kabul etmediği durumdur. Bu çok nadir bir sorundur. İlk olarak, silikon oluşumunun tedavisi masaj işlemiyle başlar. Belli bir masaj işleminden sonra sorun çözülmezse, protezi çıkarabilir ve başka bir plana yerleştirebilirsiniz. Silikon oluşumu hem memede hem de tek memede meydana gelebilir. Bir silikonun göğüste komplikasyon oluşturup oluşturmayacağını belirlemek mümkün değildir. Meme cerrahisinde kullanılan protezlerin herhangi bir sağlık riskine veya kansere neden olması muhtemel değildir.

Bütün bu açıklamalar çerçevesinde başka bir sağlık sorunu yoksa, protez memenin doktorunuzdan çıkarılmasını ayrıntılı olarak incelemek daha iyidir. Sonuçta, ciddi bir şekilde tedavi edilmesi gereken ameliyat gerekir. Sonuç olarak, artıları ve eksileri iyi tartmak gerekir. 

Meme Protezinin Çıkarılma İşlemi

Kadınlar genellikle kendilerini daha iyi ve daha güzel hissettirmek için estetik cerrahi kullanırlar ve ayrıca daha sağlıklı ve formda görünürler.

Bu müdahalelerden biri süt protezlerinin kullanılmasıdır. Göğüslerinin küçük, şekilsiz veya asimetrik olduğunu düşünen insanlar daha basit ve formda bir görünüme sahip olmak ister. Bu protezlerin çeşitli nedenlerle cerrahi olarak çıkarılması, meme protezinin çıkarılması olarak da bilinir.

Bu işlemler sırasında size yardımcı olacak doktorlar kendi alanlarında deneyimli ve uzman doktorlardır. Bu nedenle, başarılı bir uzman ile operasyon süreci takip edilmelidir.

meme-protezinin-cikarilma-islemi

Ne İçin Meme Protezleri Çıkarılır?

Göğüs protezi normal koşullarda uzun yıllar, hatta ömür boyu dayanabilecek bir uygulamadır. Bununla birlikte, ameliyat sırasında yerleştirilen protez, vücut yabancı bir madde olarak algılamaya ve sarmaya başlar.

Bu yapı bir silikon olarak adlandırılır. Protez içeren bu silikon, zamanla nadiren sıkıştırır. Göğüste ağrı ve sertliğe ve deformasyonlara neden olur. Bu gibi durumlarda nadir olmasına rağmen, meme protezinin çıkarılması gerekir. Ek olarak, yaş veya doğumla birlikte protezler memenin şekilsiz görünmesi için değişebilir.

Kim Yaptırabilir?

Göğüslerinin şeklinden ve büyüklüğünden memnun olmayan herkes hamile veya yeni doğum yapmış kadınlar hariç, bu işlemi herkes yaptırabilir. Genellikle genel anestezi altında ve ameliyathanede yapılan bu işlem, silikon protezi tamamen sarmazsa, insizyondan kolayca çıkarılabilir. Bununla birlikte, silikon sarılırsa, silikonu protezden ayırmak veya hatta silikonu patlatmak gerekebilir.

İşlem, meme boyutuna ve durumuna göre farklı bölgelerden yapılan kesimlerle gerçekleştirilir. Koltuk altı bölgesi en çok tercih edilmesine rağmen, meme başından veya göğsün altından da yapılabilir. Kesi açıldıktan sonra, protez çıkarılarak cep benzeri alandan çıkarılır.

Bir meme protezini çıkarma işlemi duruma göre değişir, ancak yarım saatten 1 saate kadar değişir. Postoperatif dönemde şişlik, morarma ve hafif ağrı oluşabilir. Bununla birlikte, ağrı kesiciler tarafından rahatlama sağlanır. Soğuk kompres şişliği azaltmak için kullanılır. 1-2 gün içerisinde hasta, çalışma hayatına ve normal yaşamına dönmeye başlar. Alanın uzman isimleri ile çalışmak meme protezi çıkarma işlemi başarısını olumlu etkileyecektir.

Bize Ulaşın

* Lütfen form alanlarını giriniz, bilgileriniz gizli tutulmaktadır.

KVK Aydınlatma Metnini okudum, anladım, kabul ediyorum
Açık rıza beyanını okudum, anladım, kabul ediyorum