Meme Büyütme Ameliyatı İçin Kullanılan Protez Kanser Yapar mı?

Meme büyütme ameliyatı, meme büyütmenin en etkili yöntemidir. Meme büyütme ameliyatı sırasında memenin boyutunu ve şeklini artırmak için meme protezleri kullanılır. Dünyada en yaygın kullanılan meme protezi silikon protezlerdir. Göğüs büyütme operasyonları silikon protezlerin gelişimi ve plastik cerrahi gelişimi ile daha güvenli hale gelmiştir.

Protezlerin özellikleri azalmış ama hizmet ömrü artmıştır. Deformasyon riski anlamlı derecede azaldığı için daha güvenli hale gelmişlerdir. Bununla birlikte, silikon ile kanser arasındaki ilişki hem geçmişin hem de günümüzdeki silikonun eksiklikleri nedeniyle sorgulanmaya devam etmektedir.

Meme Silikonu Kansere Neden Olur mu?

Silikonun kansere neden olması en yaygın efsanedir. Meme büyütme ameliyatlarında meme protezi olarak kullanılan iki ayrı madde vardır; silikon ve salin. Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılan araştırma sonucunda, bu 2 implantın meme kanserini etkilemediği gösterilmiştir. Silikon implantlar meme kanserine neden olmadığı gibi tedaviyi desteklemesine neden olabilir.

Bilimsel araştırmalar sonucunda silikonun meme kanserine neden olduğuna dair bir kanıt yoktur. Özellikle son yıllarda silikon protezler zararlı madde içermemektedir. Aynı zamanda, vücutta patlama ve silikon jeli pratikte yayılma fırsatı bulamaz. Bu protezlerin, sert bir cisim veya güçlü bir etki durumunda bile patlama riski çok düşüktür. Daha önce belirtildiği gibi, kanser oluşumu üzerinde bir etkisi yoktur.

meme-silikonu-kansere-neden-olur-mu

Bununla birlikte, bir İngiliz tıp dergisi son zamanlarda silikon ile ilgili bir makale yayınlamıştır. Çalışma, meme büyütme operasyonu ve silikon implantları olan kadınların meme kanserinden ölme riskinin diğer kadınlardan daha düşük olduğunu göstermiştir. Silikon implantlı kadınlar operasyonları hakkında bilgi sağlamalı ve teknisyenlerden bu yönde adımlar atmasını, göğüslerini daha detaylı incelemesini ve ek görüntüler almasını istemelidir.

Sonuç olarak silikon ve meme kanseri arasında doğrudan bir bağlantı bulunamamıştır. Yeni teknolojiler kullanılarak yapılan silikon üretimi potansiyel riskleri önlemiş ve kullanıcıların yaşam kalitesini iyileştirmek için önlemler alınmıştır. Meme kanseri şüphesiyle veya kontrol amacıyla bir mamografi tanısı alındığında, bilgi teknisyenlere iletilir; kanser hücreleri tespit edilebilir.

Silikon Göğüsler Emzirmeye Engel midir?

Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca kadın estetik ameliyat veya meme ameliyatı yaptırıyor ve silikon implant taktırıyor. Silikon implantlı kadınların sayısının artmasıyla birlikte, silikonların emzirmeyi önleyip önleyemeyeceği sorusu tartışma konusu olarak yerini almıştır. Her şeyden önce rahat hissedebilirsiniz; Silikon implant emzirmeye engel olmaz. Ameliyat sırasında meme ve süt kanallarının zarar görmemesi durumunda, diğer kadınlarda olduğu gibi meme büyütme ameliyatı olan kadınların da aynı şekilde emzirebileceği bilinmektedir. Bu sorunla biraz daha ilgilenirsek, meme büyütmeden sonra meme uçlarında uyuşukluk belirtileri olabilir diyebiliriz. Meme uçları uyuşursa, bebeğin emme refleksin zarar gelmeyebilir ama bunun sonucunda anne için acı veren bir süreç oluşabilir. Ancak yeniden belirtilmelidir. Başarılı bir ameliyattan sonra bebeği beslemede sorun yoktur.

Silikon Sağlığa Zarar Verir mi?

Silikon implantlar insan sağlığına önemli ve bilimsel olarak kesin zarar vermez. Yaygın inanışın aksine, silikonların kansere neden olmadığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. En endişe verici konulardan biri olan silikon patlamaları minimize edilmiş ve silikon protezler daha dayanıklı hale getirilmiştir. Travmatik bir durum yoktur; Bir kişinin yaralanması, kaza yapması veya sağlam bir darbe alması durumunda silikon patlaması yine mümkün değildir. Bir silikon implant patlarsa bile, içeriğindeki maddeler ciddi sorunlara neden olmaz. Silikonların zararlı olup olmadığını belirleyen ana faktör maddelerdir. Bu nedenle, meme büyütmeyi düşünen kişiler hastaneden malzemeler, cerrah ve kullanılacak protezler hakkında ayrıntılı bilgi almalıdır.

Bize Ulaşın

* Lütfen form alanlarını giriniz, bilgileriniz gizli tutulmaktadır.

KVK Aydınlatma Metnini okudum, anladım, kabul ediyorum
Açık rıza beyanını okudum, anladım, kabul ediyorum