Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrasında İzler Kaybolur mu?

Göğüs görünüşte önemli bir yere sahiptir ve göğsün bir güzellik kriteri olduğu düşünülmektedir. Aşırı kilo alımı, hamilelik veya bazı hormonal dengesizlikler gibi nedenlerden dolayı göğüste sarkma ve yağlama gibi sorunlar ortaya çıkabilir. İyi bir operasyonla göğsünü tamamen kaldırabilirsiniz.

Meme Dikleştirme Ameliyatının Yan Etkisi Var mı?

Ameliyat sırasında anestezi nedeniyle ağrı olmaz. Ancak, ameliyattan sonra bölgede büyük veya küçük ağrılar hissedilebilir. Bu ağrılar devam ederse doktora başvurmalısınız. Bu işleme giren kişilerin süt veremediği söylenebilir olsa da, gerçeği yansıtmamaktadır. Küçük bir risk var, ancak bu tüm cerrahi operasyonlar için geçerlidir. Bu ameliyattan geçen birçok insanın sütü reddetme konusunda herhangi bir sorunu olmadığına dikkat etmek önemlidir.

Meme küçültme ameliyatından sonra oluşabilecek ayak izi korkusu birçok büyük memeye neden olur ve onlarla yaşamaya zorlanan kadınların neden olduğu fiziksel ve psikolojik sorunlar ameliyat korkusuna neden olur. Bu durum evlenmemiş evli kadınların durumunu daha olumsuz etkilemektedir. Bununla birlikte, günümüzde yeni cerrahi tekniklerle bu daha az fark edilebilir hale getirilebilir.

meme-diklestirme-ameliyatinin-yan-etkisi-var-mi

Meme Estetiğinde En Önemli Unsurlar

  • Meme büyüklüğünün omuz ve kalça ölçümleriyle uyumluluğu önemlidir.
  • Meme yerleşimi kişinin vücudunun merkezinde olmalıdır.
  • Memenin şekli yuvarlak veya damla şeklindedir ve meme başı, bu yapının en yüksek olduğu yerdedir.
  • Meme ucu büyüklüğü meme ile uyumludur.
  • Meme ucu etrafındaki çok küçük işaretler bile incelenmelidir.

Yukarıdaki koşullar yerine getirildiğinde, estetik sonuç çoğu insan için kabul edilebilir. Meme küçültme ve meme kaldırma ameliyatından sonra, genellikle T şeklinde bir yara izi kalır. Bu iznin süresini azaltmak için birçok yöntem geliştirilmiştir. Bu metotlar sayesinde, iz L veya I karşı formuna indirgenebilir. Özellikle, cilt bolluğunu toplamak için L şeklindeki izlerde bir büzülme tapası kullanılır. Bu yöntemlerle uygun durumlarda gerçekten iyi sonuçlar elde edilir. Ancak, bu yöntemler ciddi sarkık ve büyük göğüsler için yeterli değildir. Operasyondan sonra ciltte aynı tekniği kullanmaya çalıştıklarında ve 3 hafta sonra açtıklarında bile, dikmeler yeterince açılmıyor veya tamamen açılmıyor, böylelikle meme başı çok yüksek görünüyor. Bu durumu düzeltmek için, ters bir T izi bırakmak amacıyla bir işlem yapılması gerekir.

Çok Büyük Memeler Ters T İzlerinden Korkmamalıdır

  • Dikim yaparken ve pansuman için özel malzemeler ve sonraki işlemler için çok iyi sonuçlar alınabilir.
  • Baştan meme ucu ve çevresindeki tondaki farklılıktan dolayı açık değildir.
  • Meme ucundan aşağı inen dikey çizgi en iyi iyileşme belirtisidir. Ameliyattan bir yıl sonra bir parça seçmek genellikle zordur.
  • Nozülün altındaki çizgi önden ve yandan bakıldığında görünmez.

Dermis adı verilen ikinci cilt katmanına verilen tüm hasar bir iz bırakır. Cerrahi müdahalelerin yüzde 99'u bu sınıfa dahil edildi. Ameliyat sonucunun hatasız bir iz olmadığını söylersek. Bununla birlikte, yara izlerini seçmek çok zordur, çünkü cilt vücudun belirli bölgelerinde çok incedir. Göz kapakları buna bir örnektir. Estetik cerrahinin amacı izlerin en az görünür olmasını sağlamaktır.

Meme Estetiğinde Hangi Yöntemler Kullanılır?

Meme büyüklüğü ve meme büyüklüğü göğüs ölçülerek tahmin edilir ve göğüs büyütme estetiğinde kullanılacak cerrahi bir prosedür belirlenir. Meme kaldırma işleminde geriye kalan iz sayısı göğüste sarkma sıklığına bağlı olarak artar. Bu nedenle, problemi olmayan kişilerin bu işlemi yapmaları önerilir.

Yumuşak, Gevşek Ve Sarkık Bir Göğüslerde: Göğüs boyutu uygunsa, meme ucu etrafındaki fazla halka kaldırılır ve meme ucu hafifçe yükselir. Bu gibi işlemlerle meme başının etrafında halka şeklinde bir işaret kalır. Göğüste sarkma küçükse, çok büyük değilse, meme büyütme için meme büyütme için silikon protez kullanılır.

Orta Ve Gelişmiş Serbest Ve Alçaltılmış Göğüslerde: Orta ve şiddetli göğüs defekti durumunda iki farklı işlem yapılabilir. Orta seviye sarktığında, meme ucu üzerindeki fazla deri halka şeklinde çıkarılır. Meme dokusunun altında restore edilerek, kesilen yerler kapalıdır. Bu işlemde, işaret meme başının etrafında kalır. 

Bize Ulaşın

* Lütfen form alanlarını giriniz, bilgileriniz gizli tutulmaktadır.

KVK Aydınlatma Metnini okudum, anladım, kabul ediyorum
Açık rıza beyanını okudum, anladım, kabul ediyorum