Lazer Lipoliz

Lazer Lipoliz Nedir?

Lazer lipoliz Nd-YAG veya Diod lazer ışınının fiberoptik kablo ile kanül ucuna iletilerek şikayet edilen sahadaki yağ hücrelerinin ve depolanmış yağın eritilmesi işlemidir. Lazer lipoliz, liposuction ameliyatlarında kullanılanlara benzer ancak onlardan biraz daha ince olan kanüllerle uygulanan işlemdir.

Lazer Lipoliz Kimlere Uygulanabilir?

Bu işlem bölgesel yağlanması olan ve genel sağlık durumu bu işleme engel olamayan herkese uygulanabilir. İdeal adayları bölgesel yağlanması çok fazla olmayan kişilerdir. Bölgesel yağlanması fazla olan bireylerde ideal yöntem liposuction veya birkaç seans lazer lipoliz uygulamasıdır.

lazer-lipoliz-kimlere-uygulanabilir

Uygulanma Şekli:

Lazer lipoliz liposuctiona göre daha az depolanmış yağ şikayeti olan hastalara uygulanır. Bu hastalardaki şikayet sahaları daha küçük bir alanı işgal ettiği için lokal anestezi altında uygulanabilir bir işlemdir. Bu nedenle seansta hasta ağrı duymamaktadır.

Avantajları:

Karboksiterapi veya mezoterapi uygulamalarına göre daha başarılı ve tek seansta bile daha net sonuç veren bir işlemdir. İşlem süresi kısa olup, liposuctiona göre işlem sonrası rahatsızlık nedenleri olan morarma ve şişlik miktarı azdır. Korse kullanım süresi (6-7 gün) daha kısadır. Ağrıca lazer ışınının yarattığı ısı derinin kasılmasını sağlayarak derinin gerginleşmesine de yardımcı olur.

Bize Ulaşın

* Lütfen form alanlarını giriniz, bilgileriniz gizli tutulmaktadır.

KVK Aydınlatma Metnini okudum, anladım, kabul ediyorum
Açık rıza beyanını okudum, anladım, kabul ediyorum