Yüz Germe Uygulaması İçin En Doğru Zaman Nedir?

Ultralift yöntemi; 20'li yaşlardan itibaren bozulmaya başlayan, kollajen - elastin gibi esansiyel elementleri azaltan, zayıflayan, bağ dokusundaki değişikliklerin sonucunda oluşan askıları, buruşuk cildi geri kazandıran ve deri altı dokularındaki bir iyileştirme işlemine sahip olmayan bir ultrason yöntemidir. Uygulamadan hemen sonra işe ve sosyal hayata dönülebilir.

Ultralift yöntemi (cerrahi olmayan yüz germe) F.D.A tarafından onaylıdır. Kanıtlanmış sonuçlar, güvenli yöntemler verir. Ultralift'in yardımıyla, sarkık bir çene bölgesini geri yükleyebilir, gıdıklama ve boyun gevşemesini ortadan kaldırabilir, sarkık kaşları ortadan kaldırabilir, göz kapaklarındaki torbaları kaldırabilir ve yüz ve boyundaki kırışıklıkları, özellikle göz ve ağız çevresindeki kırışıklıkları düzeltebilirsiniz.

Ultralift Nasıl Çalışır?

Derinden yüzeysel kas katmanına kadar deri altı katman ve derideki ses dalgaları, küçük ısıl değişikliklerle birçok noktada yaratılır, sarkan dokular hemen ısı ile geri yüklenir, kollajen üretimi, sıcaklığın neden olduğu iyileşme reaksiyonu ile tetiklenir. Kollajendeki bir artışın bir sonucu olarak, cildin esnekliği artar ve aynı zamanda cilt gençleşir. 

Ulthera-Ultralift ile bu etkiler uygulamadan 3-6 ay sonra kaybolur. Kısacası, ultherapy yöntemini kullanarak - uygulama zamanından başlayıp önümüzdeki 3-6 ay boyunca yayılan cildi başlatan ve gençleştiren bir iyileşme süreci söz konusudur. Cerrahi olmayan yüz germe ve yüz ve boynun gençleşmesinden sonra, cilt yüzeyinde herhangi bir uygulama belirtisi yoktur, böylece hastalar ultraterapi uygulandıktan hemen sonra işlerine ve sosyal yaşamlarına geri dönebilirler. 

Ultrasonik Veya Cerrahi Olmayan Yüz Germe İşlemi Nedir?

Akustik enerji, ultrason teknolojisi kullanılarak cildin derinliklerine yönlendirilir, cildin derinin altında herhangi bir zarar görmeden ısıtılması, cildin sıkılması ve sıkılması, kolajen üretimini artıran bir yöntem sağlar. Deri - deri altı ve derin dokular cihazın monitöründen kontrol edilir, akustik enerji (ses dalgaları) seçilen derinliklere gönderilir, bu enerji ile cildin altında yaklaşık 1 mm'lik aralıklarla düz bir çizgide küçük bir termal hasar oluşur. 

Cildin sarkan kaşları, alın, yanak, ağzın kenarı, yüz çevresi, çene çizgisi, gıdık bölgesi, boyun çizgisi gibi alanlarda gençleştirme yapılmasına ultralift sıkışması denir. 30-60 dakika süren bir seanstan sonra deri altı bağ dokusunun yenilenmesi ve güçlendirilmesiyle tedavi edilir.

ultrasonik-veya-cerrahi-olmayan-yuz-germe-islemi-nedir

Ultherapy - Ultralift nasıl uygulanır?

Yüzün ve boynun ultrasonun gençleşmesi sırasında, ultrasonik dalgaları taşıyan uygulanan kafa cilt ve ciltle temas eder ve cildin alt katmanları monitörde görüntülenir. Bazı uygulamalarda, bu bölgelerdeki kollajen üretimini uyaran ısı dalgaları, 3 mm ve 4.5 mm daha düşük cilde odaklanan ses dalgaları tarafından üretilir ve yeni kollajen üretiminin uyarılması nedeniyle güçlü bir uyarıcı etki meydana gelir. Bu işlem sırasında uygulama ciltten etkilenmez.

Ultherapy süresi uygulama alanına bağlı olarak değişir, sadece göz çevresine uygulama 15-20 dakika sürerken, yüzün tamamına ve boynuna uygulama 1 saate kadar sürer. Ultherapy ile istenen sonucu elde etmek için bir seans yeterli.

Ulthera çene çizgisi, sarkma yanakları olan hastalarda yüz ve çene derisi kullanılarak yapılan cerrahi olmayan yüz gençleştirme, boyun sarkmasını düzeltmek için gıdıklama, kaşları çıkarmak için kaşları ve kaşları, gözleri çıkarmak ve kırışıklıkları dekolte alanını azaltmak için alt gözlere de uygulanabilir.

Yaz Aylarında Ultralift Kullanmak Mümkün mü?

Ultralift prosedürü sırasında cilt yüzeyinde herhangi bir etkisi olmadığından, bu tedavi yöntemi diğer birçok estetik müdahaleden farklı olarak yaz aylarında güvenle uygulanabilir.

Ultralift, odaklanmış ultrason teknolojisini kullanan ve derin dokuları ameliyat olmadan etkileyen tek yöntemdir. Ultherapy ile cilde yalnızca bir uygulama yaparak etkili ve tatmin edici sonuçlar elde edebilirsiniz. Alt katmanlara ulaşmak ve hedefe yönelik bir uygulama gerçekleştirmek için işlem sırasında etkileyebilecek cilt katmanlarını görmek çok önemlidir. Bu benzer uygulamayı diğer benzer teknolojilerle başarmak mümkün değildir. Uygulamanın amacı, yüz germe operasyonları sırasında cerrahi olmayan kesilmiş tabakayı sıkılaştırmak ve cildin sıkılaştırılmasını sağlamak için yeni kollajen üretimini teşvik etmektir.

Bize Ulaşın

* Lütfen form alanlarını giriniz, bilgileriniz gizli tutulmaktadır.

KVK Aydınlatma Metnini okudum, anladım, kabul ediyorum
Açık rıza beyanını okudum, anladım, kabul ediyorum