Dolgu Uygulamalarında Hangi Maddeler Kullanılmaktadır?

Cilt gençleştirme alanında, cerrahi yöntemler yerine, insanların daha kısa sürede sosyal hayatlarına dönmeleri ve daha kolay uygulanabilecek yöntemler tercih edilir. Bu yöntemlerden biri yüz dökümünü kullanmaktır. Yüzü doldurmak, ciltteki kırışıklıkları gidermek, artan hacim ile yaşlanmaya bağlı yağ kaybı, hacim vermek, yüz oluşumunu sağlamak, sıvı bir yüz germe için kullanılır. Yeni nesil yüz dolguları ile gözlerin altındaki çukurları doldurmak ve bize yorgunluk göstermek çene, burun ve dudakları şekillendirmek için kolayca yapılabilir. Yüzünü doldururken asla çok fazla koşmamanız gerekir. Yüz dolgusunu çok sık kullanırsanız, rahatsız edici şişkinliklere, orantısız görüntülere ve yüzün şişmesine neden olabilir.

Doldurma Malzemeleri Nelerdir?

Silikon: 1960'larda yüzünde silikon dolgulu kırışıklıklar. Bununla birlikte, zamanla iyileşmeyen yaraları ve kısıtlamaları kullanmaya yönelmiş insanlar, inşaatlarında popülerliklerini yitirmişlerdir. Vücut tarafından tahrip edilmediğinden, cerrahi olarak çıkarılabildiğinden daha doğal yüz dolgusu maddelerine geçmiştir.

Kollajen: 1980'lerde kollajenin ana maddesi olan yüz dolgu maddeleri yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Bununla birlikte, ana kolajen kaynağı hayvansal protein olduğundan, alerji riski vardır. Esneklik de birkaç aydır. Bu nedenlerden dolayı, kolajen dolgu maddelerinin kullanımı artık geçerli değildir.

Akrilik Malzemeler Ve Poliakrilamitler: bunlar 3-5 yıl süren yüz dolgu maddeleridir. Bununla birlikte, bunlar sentetik maddeler olduklarından ve doğal koşullar altında vücutta bulunmadıkları için, alerjik reaksiyonlar, ülserler ve vücudun yabancı reaksiyonları riski yüksektir. Bu nedenle kullanımları sınırlıdır.

Hyaluronik Asit: Bu, hücreler arası alanda bağ dokusunun ana elemanı olan kolajenin yapı taşıdır. Hyaluronik asit dolgu maddeleri, laboratuar koşullarında streptokok olarak adlandırılan bakteri türlerinin fermantasyonu ile elde edilir. Daha sonra vücuttaki zamanı temizlemek ve uzatmak için çapraz referanslar eklenir. Düzgün üretilmiş FDA onaylı dolgular nadiren alerjik reaksiyonlara neden olur. (Hyaluronik asit, kollajenin yapı taşıdır. Vücudumuzdaki bağışıklık sistemimiz nadiren doğal hyaluronik asitten oluşan yüz dolgu maddelerine yanıt verir.)

Hangi Bölgelerde Hyaluronik Asit İçeren Dolgu Maddeleri Kullanılır?

Hyaluronik asit içeren yüz dolgu maddeleri, kalsiyum hidroksiapatit kristalleri içeren yüz dolgu maddelerine göre daha incedir. Kalsiyum hidroksiapatit kristalleri. Kalsiyum hidroksiapatit kristalleri yakın zamanda, uzun süreli güvenilirlik ve güvenilirliklerinden dolayı yüz dolgu maddelerinin önemli bir bileşeni olarak kabul edilmiştir. FDA onaylı bu ürünün yan etki riski yoktur. Her ne kadar kalsiyum kristalleri bağışıklık sistemi tarafından imha edilse de, ayrıca kolajende yoğun bir artış sağlarlar. Cilt gençleşmesini teşvik eder. Kalsiyum hidroksiapatit kristalleri plastik cerrahide uzun yıllardır kullanılmaktadır ve hiçbir yan etkisi olmadığı kanıtlanmıştır.

hangi-bolgelerde-hyaluronik-asit-iceren-dolgu-maddeleri-kullanilir

Hangi Bölgelerde Kalsiyum Hidroksiapatit Kristalleri Kullanılır?

Kalsiyum hidroksiapatit kristalleri içeren yüz dolgu maddeleri ayrıca derin oluklar ve yüz oluşumunu doldurmak için kullanılır. Araştırmalar, bu tür yüz dolgu maddelerinin alerjik bir riski olmadığını ve kollajen üretimini teşvik ettiğini göstermiştir. Bu, hyaluronik asit içeren bir yüz dolguya göre daha kalın bir yüz dolgu maddesidir. Bu nedenle genellikle burun, elmacık kemikleri üzerindeki çizgileri işaretlemek ve çene ve burnun rekonstrüksiyonunda kullanılır. Göz ve alnın çevresindeki ince kırışıklıklar ve dudaklar için uygun değildir.

Uygulamadan Sonra Neleri Bilmek Gerekir?

  • Dolgu maddesini yüzünüze uyguladıktan sonra, yaklaşık 2-7 gün süren bir şişme meydana gelebilir. Bu, dolgu maddelerinde suyun tutulmasından kaynaklanmaktadır.
  • Yüzün uygulandığı gün çok fazla yüz ifadesi yapılmamasına özen gösterilmelidir.
  • Yüz dolgularının yüzey uygulamasından sonra 4 saat içinde ve derin uygulamadan 12 saat sonra su uygulama alanına uygulanmamalıdır.
  • Dolgu uygulandıktan sonra yüzde morluklar görülebilir. Ancak bu morluklar bir hafta içinde kaybolur.
  • Yüz dolguları ısıya maruz kalır. Bu nedenle, sauna ve hamam gibi yerler uzun süre kalmamalıdır.

Yüzün doldurulması zamanla kaybolur. Yüz dolgusunun tutulma süresinin, uygulanan yüz dolgunun yapısına ve kişisel özelliklere bağlı olarak 6 ila 18 ay arasında değiştiği not edilmelidir.

Bize Ulaşın

* Lütfen form alanlarını giriniz, bilgileriniz gizli tutulmaktadır.

KVK Aydınlatma Metnini okudum, anladım, kabul ediyorum
Açık rıza beyanını okudum, anladım, kabul ediyorum