Burun Eğriliği Ameliyatı ile Birlikte Estetik Ameliyat da Olabilir miyim?

Burun estetiği; rahat nefes alma amacı ile hava yollarını kısıtlayan deformasyonları ortadan kaldırarak sağlanır. Nazal estetik ameliyatlardan sonra kısa sürede iyileşme sağlanır ve hastaların neredeyse hepsi konforlu bir şekilde hem estetik ameliyatını olur hem de işlevi yerine getiren sağlıklı bir burun görünümüne sahip olur.

Burnun Estetiğinde Görünüm Neden Önemlidir?

Burun, yüzün ortasında yer alan, yüze üçüncü bir boyut veren ve yüzün estetik görünümünü güçlü şekilde etkileyen bir vücuttur. Yüzün şekli herkes için farklı olduğundan, burnun ideal şekli birbirinden farklıdır. Burnun estetik görünümünü belirleyen en önemli kriterler; Burun simetrisi, burun kısımlarının birbirine oranını ve burun yüzeyinin yüz hatlarıyla uyumluluğunu gösterir:

Simetri: Burnun estetik görünümü için kriterlerden biri. Burundan bakıldığında sağ ve sol yarımlar simetrik olmalıdır. Burun kıvrımları ve sağa veya sola sapma, esas olarak travmadan kaynaklanan simetrik görünüm sağlanmalıdır.

Oran: Burun kanatlarının genişliği iki göz arasındaki mesafe olmalıdır. Burun ucu, burun deliklerinin iç kısmının tamamen kaplanacak kadar görülebilir veya alçalması için yeterince yükseltilmemelidir. Burun ucu ile üst dudak arasındaki açı erkekler için 90-95 °, kadınlar için 95-105 ° 'dir.

Uyum: Burun, yüzün estetik görünümünü korumak için yüzün dış çizgileriyle uyumludur. Burun genişliği ile ağzın genişliği arasındaki oran ile burun uzunluğu ve genişliğinin ideal standartlara oranı, doğal ve altın bölüme katkıda bulunur.

Burun Kemiği Eğriliği Ameliyatından Önce 

Doğal burun estetiği için önce doktorunuzun tavsiyelerini dinlemelisiniz. 1 haftaya kadar kan sulandırıcı kullanmayın. Ayrıca sigara içiyorsanız, burun kemiği üzerinde ameliyattan önce ve sonra bir süre sigara içmemelisiniz. Kemerli burun üzerindeki operasyon lokal anestezi veya sedasyon altında yapılabilir, ancak hastanın rahatı için genel anestezi tercih edilir.

Burun Kemik Eğriliği Cerrahisi

Burunda kıkırdak kemiğinin eğriliği, burnun ön kısmındaki ve burnun arka kısmındaki desteği bozmadan düzeltilir. Burun ameliyatı kapalı. Bazı durumlarda, örneğin, burnun arkasında eğim varsa, burnun ucunun altında bir kesi yapılır ve düzeltme açık bir teknikle yapılır. Nazal kemiğin eğriliği üzerindeki işlem 30-60 dakika sürer.

Burun lastiklerinin hava kanalları, bir burun tutucu işlemden sonra spreylerle açık kalır. İki gün sonra silikon lastikler burundan çıkarılır. Hasta haftada bir kez 3-4 hafta muayene edilir ve doktorun isteği üzerine burun temizlenir. Hasta nazal kemik ameliyatı sonrası aynı gün taburcu edilir.

Operasyonun Amacı Nedir?

Burun estetiğinin amacı, burnu yüzünüz için mümkün olduğunca uygun hale getirmektir. Cildinizin kalınlığı, mevcut kıkırdakların kalınlığı ve yapısı, yara iyileşmesi potansiyeliniz ve burun üzerinde önceki ameliyatların başarı olasılığı. Amaç, yüzünüze gereksiz bir burun atmak değildir. Bu nedenle, kendi içinde en güzel burnun yaratılması sorunu çözmez. Yüzünüz için en uygun burnu oluşturmak en başarılı sonuç olarak kabul edilir. Burnun bazı kısımları küçülür, bazıları büyütülür ve burun iyi görünür. Burun delikleri, burun deliklerinin aşırı görünmediği, kemik çatısının kaybedilmediği ve ameliyat edildiği izlenimini yaratmayan yüz şekline uygun olarak hedeflenmiştir.

Cerrahi Olmayan Estetik Kullanımları Nelerdir?

Burun Dolgusu: Burun, yüzün diğer yapıları ile uyumlu hale getirilmesi, doğru oranlarda olması, estetik, zarif ve doğal bir görünüm kazanması amaçlanan bu uygulamada, vücut dokularına çok uyumlu dolgu maddeleri kullanılır. Uygulamanın asıl amacı, doldurmaların yardımı ile burun üzerindeki tümsekleri veya boşlukları restore etmektir. Estetik ve plastik cerrahlarımızın kullanımı yaklaşık 15 dakika sürer, genel anestezi gerektirmez ve ameliyathanedeki koşullar, cerrahi bir insizyonu içermez. Bir başvuru yaptıktan hemen sonra kamu hayatına dönebilir ve fark edilmeyebilirsiniz.

Bize Ulaşın

* Lütfen form alanlarını giriniz, bilgileriniz gizli tutulmaktadır.

KVK Aydınlatma Metnini okudum, anladım, kabul ediyorum
Açık rıza beyanını okudum, anladım, kabul ediyorum