Çok doğal sonuçlar veren pek çok yüz germe teknikleri mevcuttur. Yüz germe operasyonu sonrasında anormal bir gerginlikte ameliyatlı yüz görünümü meydana gelmesi zaten kabul edilebilir bir sonuç değildir

Devamı...

Size yapılabilecek en uygun müdahalenin belirlenebilmesi için bir plastik cerrahi uzmanı ile görüşmeniz gerekir. Yüz germe operasyonunda en iyi sonuçlar yüzün alt yarısının ve boyun bölgesinin sarktığı durumlarda elde edilir. Yaşlanmanın bazı işaretleri olan gözler ve alın bölgesindeki kırışıklıklarda daha değişik tedavi yöntemleri kullanılır. Bu nedenle gözkapağı estetiği ve alın germe operasyonlarının belki de sizin için daha uygun olabileceği düşünülebilir.

Devamı...

Hastaların pekçoğu bir ile iki hafta arasında normal sosyal hayatlarına dönebilmektedirler.

Devamı...

Birçok hastada gözkapaklarında hissedilen ağrı oldukça hafif olmakta ve çok azı ağrı kesici tedavisine ihtiyaç duymaktadır.

Devamı...

Bu kesi (transkonjuktival), yağ torbacıkları olan ancak gözkapağı derisinde fazlalık olmayan hastalar için uygundur.

Devamı...

Genellikle yapılan kesiler iz bırakmadan iyileşir.

Devamı...

Üst gözkapağı için kirpiklerin 2 mm kadar üzerinden yapılan kesiler kullanılır. Alt gözkapağında ise kirpiklerin hemen altından yapılan kesiler kullanılır.

Devamı...

Eğer fiziksel olarak yoğun çaba gerektiren bir işiniz yoksa birkaç gün ile bir hafta içinde çalışmaya yeniden başlayabilirsiniz. Daha yoğun fiziksel aktivite gerektiren işlerde bu süre biraz daha uzayabilmektedir.

Devamı...

Tumescent tekniğinde dokular içine anestezik maddeler içeren bir sıvı verildiği için, oldukça büyük sahalara müdahale edildiği durumlarda bile şaşılacak derecede az rahatsızlık çekildiği gözlenmektedir.

Devamı...

Standart “tumescent liposuction” metodunda yaklaşık 0.5 cm büyüklüğünde yapılan kesiler ile girilmektedir. Ultrason eşliğinde yapılan operasyonlarda biraz daha büyük kesiler kullanılabilir.

Devamı...

Eğer tecrübeli ellerde ve dikkatle yapılırsa, cerrahinin major riskleri oldukça düşüktür. Eğer 5 litreden daha fazla miktarda yağ alınacak olursa karşılaşılabilecek problemler ve riskler artar. Bu gibi durumlarda, pek çok plastik cerrah hastanın tam teşekküllü bir hastanede bir gün boyunca izlenmesini uygun bulmaktadır. Daha küçük oranda karşılaşılabilen problemler ise orantısızlık, çok fazla yada az miktarda yağ alınması, şekil bozuklukları ve deri sarkmasıdır.

Devamı...

Yağ emme sonrasında alınacak sonuç, eğer doğru endikasyon konursa, oldukça göze çarpıcı ve etkili olacaktır. Bu yöntemle, diyet ve egzersize rağmen ortadan kaldırılamayan lokalize yağ depozitleri alınır. Bunun bir zayıflama yöntemi olmadığını unutmamak gerekir.

Devamı...

Göbek fıtığı karın duvarında meydana gelen bir zayıflıma sonrasında oluşur. Karın germe ile bu zayıflık çok kolay bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

Devamı...

Ameliyatın yapıldığı gün dahil olmak üzere, birilerinin yardımını da alarak ayağa kalkmanız ve yürümeniz sağlanacaktır. Bu şekilde özellikle bacak damarlarında meydana gelmesi muhtemel kan pıhtılaşmasının önüne geçilmesi hedeflenmektedir.

Devamı...

Çoğu hastada karın bölgesine bir ya da iki adet dren konmakta ve bunlar birkaç gün ile bir-iki hafta arasında bu bölgede bırakılmaktadır. Bu şekilde iyileşme döneminde deri altında birikmesi muhtemel sızıntıların emilip dışarı alınması sağlanmaktadır.

Devamı...

Karın germe, özellikle hamilelik ve çok fazla miktarda kilo verme sonrasında meydana gelen fazlalık gevşek derinin ve gevşek karın kaslarının toparlanması için yapılan bir tedavi yöntemidir. Bu tedavide, fazlalık deri alınmakta, kalan kısımlar gerdirilip yeniden şekillendirilmekte ve alttaki kas tabakası sıkılaştırılmaktadır. Sonuçta daha sıkı ve şekillendirilmiş bir karın bölgesi ortaya çıkmaktadır.

Devamı...

İşinizin yoğunluğuna ve ağrı için ihtiyaç duyacağınız ilaç tedavisine göre birkaç gün içinde işinize dönmeniz mümkün olacaktır. Eğer aşırı fiziksel güç gerektiren bir işiniz varsa bu süre bir ya da birkaç haftaya kadar uzayabilir.

Devamı...

Eğer cildiniz elastik ve sıkılığı iyiyse, fazlalık deri genellikle kasılıp alttaki yapıların şekli ile uyum sağlayacaktır. Bunun olması için gereken maksimum süre bir yıldır. Seyrek olarak, çok fazla büyümüş memelerde ve aşırı sarkık ciltlerde cilt eksizyonu gerekebilmektedir.

Devamı...

Kesiler için en fazla kullanılan bölge meme başının alt yarısı ya da koltuk altıdır. Bunlar genellikle çok iyi iyileşir ve belirsiz olurlar.

Devamı...

Erkeklerde büyüme gösteren memelerin tedavisinde genellikle kullanılan yağ çekme (liposuction) yöntemidir.

Devamı...

Meme kaldırma ameliyatı geçiren kadınların çoğunda, ameliyattan sonraki dönemde duyulanım devam etmektedir.

Devamı...

Genellikle, oldukça kabul edilebilir bir iyileşme gösterirler ve zaman içinde oldukça kaybolurlar. Yara izlerinin iyileşmesi kişilerin genetik özellikleri ve derilerinin renkleri gibi birçok farklı faktörlere bağlıdır.

Devamı...

Skarların(ameliyat izlerinin) yeri ve büyüklükleri başta sarkmanın derecesi olmak üzere pekçok faktöre bağlıdır. Eğer küçük bir sarkma söz konusu ise bu izler meme başının üst yarısında olabileceği gibi, fazla sarkık memelerde bir ters-T şeklinde de (meme başının çevresinden başlayıp aşağıya memenin altına kadar uzanan ve daha sonrada meme altında devam eden) olabilmektedir.

Devamı...

Bunun cevabı sigortanızın kapsamına, ağırlığınıza, şikayetlerinize ve memelerinizin büyüklüğüne göre değişiklik gösterir

Devamı...

Evet, genellikle aynı gün içinde hasta evine gönderilebilmektedir.

Devamı...

Çoğu kadının ameliyat sonrası dönemdeki ağrıları iyi tolere edilebildikleri gözlenmektedir.

Devamı...

Meme küçültme oldukça etkili bir operasyondur. Memelerin büyüklük ve ağırlığında meydana gelen ciddi azalmanın ve kalan dokunun yeniden şekillendirilmesinin yanı sıra, ağırlık merkezinin değişmesine bağlı olarak bahsedilen bu semptomlar da ortadan kaybolur.

Devamı...

Protezler sonsuza kadar kalacak diye bir şey yoktur. Genel olarak ömürleri 5 ile 20 yıl arasındadır. Meme boyutlarında ani ve hissedilir derecede bir küçülme olması saline protezlerin değiştirilme zamanının geldiğini işaret eder

Devamı...

Bize Ulaşın

* Lütfen form alanlarını giriniz, bilgileriniz gizli tutulmaktadır.

KVK Aydınlatma Metnini okudum, anladım, kabul ediyorum
Açık rıza beyanını okudum, anladım, kabul ediyorum