Dolgu Uygulamaları Ne Kadar Zamanda Bir Yenilenir?

Dudak dolgusu, dudakların daha dışbükey görünmesini ve çeşitli dolgular ile dolmasını sağlayan bir uygulamadır. Ancak, bu sürekli bir uygulama değildir. Bu düzenli aralıklarla tekrarlanmalıdır. Dudakların anatomik yapısında, üst dudak, alt dudağın biraz ilerisindedir. Aynı zamanda, alt dudak, üst dudaktan daha kalındır. Bu ortak özelliklere ek olarak, her insan farklı bir dudak yapısına sahiptir. Yaşla birlikte dudakların yapısı incelir. Bu etkiler hyaluronik asit dolgu maddeleri ile güvenle elimine edilir. Dudaklar doluysa, korunmalıdır. Östrojen kaybı dudak inceltme nedenlerinden biridir. Bu durumda, dudaklar dolgunluğu artırarak temizlenebilen az miktarda bir dolgu maddesiyle yuvarlanır. Lokal anestezi ile, hiyalüronik asit, suyu emme yeteneğine sahip olan dudak bölgesine enjekte edilir.

Dudak dolgusu, şekillendirme, dudak çevresi, asimetri, sarkık dudaklar ve dudakta ince barkod çizgilerinin oluşması halinde dudak dolgusu uygulanabilir. İnce bir yapıya sahip olan dudaklar ağrılı olacaktır. Bu nedenle, lokal etkiye sahip kremler kullanmadan önce kullanılır. 15-20 dakika sonra, sivri uçlu bir enjeksiyonla uygulama 10 dakika içinde tamamlanır.

Dudakları Doldurduktan Sonra

Bu başvuru tamamlanır tamamlanmaz sonuçlar hemen alınır. Dudak değişimi hemen fark edilir. Bu aşamada insanlar en az 2 saat hiçbir şey yememelidir. Ruj giymemelisin. İşlem tamamlandığında, bir süre dudak şişmesi görünebilir ve iğne girişinde morluklar görülebilir. 2-3 günde belirgin şekilde azalırlar. Dudakların en az şişmesi ve şişmesi oluşabilir. Bununla birlikte, bu etkiler, dolgunun kıvamı yumuşak olduğunda ortaya çıkmaz.

dudaklari-doldurduktan-sonra

Dudak Dolgusu Kalıcı mıdır?

Dudaklar, hacim ve formasyon için dolgu maddesi olarak kullanılan hyaluronik asit sabit değildir. Vücut dolgularını bir süre emer. Bir insanın fiziksel yapısı, yaşam tarzı ve çevresel koşullar dudakların ne kadar süre boyunca doldurulacağını belirler. Bunun tekrarı, istikrarı ve sonucu üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

dudak-dolgusu-kalici-midir

Dudaklar üzerine uygulanan dolgunun etkisi, yaş, dudakların yapısı, dudakların esnekliği, enjekte edilen dolgunun özellikleri, dozu ve kalitesine bağlıdır. Hyaluronik asit dudak dolgusu olarak kullanılırsa, kalıcı bir etki 6-12 ay kadar sürebilir. Bu süreden sonra dudak dolgusu tekrar tekrarlanmalıdır. Dolgu bazen tek bir doldurucu için yeterli olsa da, bazı durumlarda daha fazla doldurucu gerekli olabilir. İstenilen sonuca ulaşılıncaya kadar dudaklara yeterli miktarda dolgu maddesi uygulanır.

Dudak Doldurmak Riskli Bir Uygulama mıdır?

Dolgular hafif şişlik, morarma veya kızarıklık gibi etkilere sahip olsa da, uygulanan madde vücutta zaten mevcut olan hyaluronik asidi içermez, bu nedenle önemli bir risk yoktur.

Dudakların yapısı ince olduğunda, cilt elastikiyetini yitirmiş ve yaşla birlikte cildin altındaki hyaluronik asitin azalması nedeniyle inceltildiğinde dolguların yardımı ile istenen görünüm elde edilebilir. Yüzün güzelliği daha dolgun ve kalın dudaklarla tamamlanır, yüz gençliğin ifadesini verir. Bu nedenle, son zamanlarda dudakları doldurmak çok tercih edilir. Hyaluronik asit, cildin ana elementlerinden biridir. Yaşlanma nedeniyle bu azaldıkça, suyun cildi tutma kabiliyeti azalır. Dolgu enjeksiyonu sayesinde dudaklardaki doğal görünüm geri yüklenir.

Dudak dolgusu enjeksiyonu genellikle 2 ardışık seansla yapılır. İlk kez bu ise, seansı 2 veya 3 hafta sonra tekrar sonlandırmanız gerekebilir. Bir enjeksiyon anında bir etki gösterir. Bu uygulamada ön test gerekmez. Ancak uzmanlar tarafından bir açıklama yapılması zorunludur.

Yüz Dolgusundan Önce ve Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dolgu işleminden önce alkol tüketimine ara verilmelidir.

İşlemden önce ve sonra bir hafta boyunca aspirin ve benzeri ürünler alınmamalıdır. Kan sulandırıcıları kullanılmamalıdır.

Yeşil çay, uygulamadan sonraki ilk 2 saat içinde tüketilmemelidir.

İşlemden en az iki saat sonra yıkanabilir ve duş alabilirsiniz.

Masaj vb. işlemler cildinize hekim izni olmadan uygulanmamalıdır.

İlk gün sırt üstü ve mümkünse yüksek yastıklarla beraber yatılmalıdır.

İşlemden sonra çok su tüketilmelidir.

Bize Ulaşın

* Lütfen form alanlarını giriniz, bilgileriniz gizli tutulmaktadır.

KVK Aydınlatma Metnini okudum, anladım, kabul ediyorum
Açık rıza beyanını okudum, anladım, kabul ediyorum