Dolgu Uygulamaları Yüz Germeye Alternatif mi?

Medikal estetik alanında en yaygın kullanılan yöntemlerden biri, hyaluronik asit bazlı dolgu maddelerinin kullanılmasıdır. Endüstrideki en popüler yaşlanma karşıtı ürünlerden biri olan enjeksiyonların geniş bir uygulama yelpazesi vardır: ince çizgileri, kırışıklıkları, dudakların şişmesini, elmacık kemiklerini kaldırmaya, yüz germe etkisi yaratmaya yarar.

Bu Süreçte Hangi Hyaluronik Asit Özelliği Kullanılır?

Hyaluronik asit en yaygın kullanılan dolgu maddesidir. Bu maddenin en önemli özelliği, vücutta doğal olarak bulunmasıdır, bu nedenle tedavi edilen kişide alerjik reaksiyon riski yoktur. Sonuç karşılanmazsa, hemen hyaluronidaz denilen bir madde ile çözülebilir. Bu dolgu maddeleri birçok alanda kullanıma uygundur:

  • Nazolabial çizgiler (burnun kenarlarından dudakların kenarlarına kadar uzanan çizgiler)
  • Dudak hatları
  • Dudaktaki ince çizgiler
  • Derin akne ve izleri
  • Dudakları dolgunlaştırmakta
  • Gözaltı kapak düşüklüğü 
  • Daha net bir çene hattı 
  • Yanak deşarjı

Dolgu İşlemlerinde Uygulama Alanları

Dudakların Doldurulması: Zaman içerisinde dudaklar incelmeye başlar, şekillerini ve dolgunluklarını kaybeder. Hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri, dudakların dolgunluğunu sağlamak, dudakların konturunu düzeltmek ve dudakların asimetrisini düzeltmek için kullanılabilir.

dolgu-islemi

Burun ve Ağzın Çevresi: Burnun her iki tarafından dudakların kenarlarına doğru uzanan çizgiler ve oluklar, yağ dokusunun yer değiştirmesinden kaynaklanır. Hyaluronik asit bazlı dolgu maddesi enjeksiyonları bu çizgileri yumuşatmanın en etkili yoludur ve yüz yorgunluğuna ve yaşlanmaya neden olur.

Yanaklar ve Alt Çene: Yaşla birlikte, bu bölgelerdeki yağ dokusu azalmaya başlar ve cildin sarkması ve incelmesi şeklinde kendini gösteren yüzde hacim kaybı meydana gelir. Hyaluronik asit bazlı dolgular, alt çeneyi temizlemekte, yanakları ve tapınakları restore etmekte ve yüze genç bir ifade vermekte son derece başarılıdır.

Göz Altı Torbaları: Gecikmeli çantalar alt göz kapağı seviyesinden başlar ve yanaklara uzanır. Torbaların neden olduğu şişkinliği maskelemenin en etkili yolu, yanaklardaki hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri enjekte etmektir. Bu dokunuş yanaklardan velayetlere kadar düz bir yüzey oluşturur ve yüze taze ve dinlendirici bir görünüm kazandırır.

Dengeli Çene Yapısı: Yaşla birlikte, çene sıkıştırılır ve geri çekilir. Bazı insanlarda, çene yapısal olarak küçüktür ve geride kalmaktadır. Her iki durumda da, dolgulu çene hattı daha sağlam, daha belirgin hale getirilebilir. Hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri sert çene hattının yumuşatılmasında da oldukça başarılı olup daha orantılı bir çene oluşturur.

Kaldırılmış Kaşlar: sarkık göz kapakları veya az kaşlar sizi yaşlı ve yorgun gösterir. Hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri ile kaşları kaldırabilir ve görüntüye daha dinamik, genç bir ifade katabilirsiniz. Kaştaki enjeksiyonları doldurmak yüzünüzdeki izleri birkaç dakika içinde çıkarabilir.

Dolgu İşlemi Nemlendirir

Dolgunun en önemli özelliklerinden biri nemlendirmedir. Yaz sıcağı ve kışın soğuğu cildin nem kaybetmesine neden olur. Sezon başında yüz, boyun ve dekolte için nemlendirici özelliklere sahip olan Hyaluronik asit, cildin mevsim boyunca nemli kalmasına yardımcı olur. Böylece, cilt daha parlak, daha parlak ve daha genç bir görünüm alır.

Göğüs Doldurma İşlemleri

Memenin daha dolgun ve hacimli görünmesi için dolum yapılır. Bu iki şekilde yapılabilir; hyaluronik asit dolguları ve enjeksiyonlar için yağlar. Yağ enjeksiyonlarının etkisi daha uzundur. Yağ enjeksiyonu kök hücrelerle zenginleştirilirse, kararlılığı önemli ölçüde artar.

Yaşa bağlı çöküntüler, kırışıklıklar, yüz konturunun bozulması, çökmelerin neden olduğu yaralar ve sivilce izleri, vücutta asimetri sorunları, çeşitli nedenlerle, enjeksiyonlar yoluyla çözülebilir. Şu anda çeşitli doldurucular mevcuttur. Doktorlar genellikle yüz bölgesinde hyaluronik asit içeren dolgu maddelerini tercih eder. Hyaluronik asit vücudumuzda bulunan doğal bir maddedir. Bu nedenle güvenle kullanılabilir. Hyaluronik asit cildi nemlendirir ve dolgunluk sağlar.

Bize Ulaşın

* Lütfen form alanlarını giriniz, bilgileriniz gizli tutulmaktadır.

KVK Aydınlatma Metnini okudum, anladım, kabul ediyorum
Açık rıza beyanını okudum, anladım, kabul ediyorum