Yağ Enjeksiyonu Sentetik Dolguya Alternatif mi, Yüzde Gençleşme Yapar mı?

Yağ dokusu vücudun belirli bölgelerinden (göbek, uyluk, kalça veya iç kısım etrafından) alınır ve işlenir. Bu, enjekte edildiği alanın hacmini verir ve kırışıklıkları giderir. Dudakların sesini artırabilir, elmacık kemiklerini daha görünür hale getirebilirsiniz. Yanak ve alnın hacmi arttırılabilir. Enjeksiyon derinliği, kırışıklıkların yerine bağlıdır. Zamanla, yağ dokusunun bir kısmı emilebilir ve etkisi azalabilir. Emilim genellikle ilk 6 ay boyunca gerçekleşir. Bu nedenle, birkaç seans sürebilir.

Hangi Bölgelere Neden Uygulanır?

  • Yağ enjeksiyonları sıklıkla yüze yapılır.
  • Genellikle dudakları kalınlaştırmak, ağız çevresindeki derin kırışıklıkları doldurmak ve elmacık kemiklerini kalınlaştırmak için kullanılır.
  • Bu, çeşitli yaralanmalardan kaynaklanan gamzeleri düzeltmek için yaygın olarak kullanılan bir prosedürdür.
  • Yağ enjeksiyonları genellikle lokal anestezi altında yapılır.
  • Başvuru yapıldıktan sonra aynı gün hasta evine dönebilir.
  • Tedavi edilen bölgelerde ödem ve morarma olabilir, ancak durum birkaç gün içinde kendiliğinden geriler.
  • Bu uygulama ile, tedarik edilen yağın % 20 ila % 90'ı birinci yılın sonunda eritilebilir. Bu nedenle, elde edilen sonuçların devamlılığı hastadan hastaya değişmektedir.
  • İnsan yağ dokusu, yağ enjeksiyonlarında kullanıldığı için alerjik reaksiyon riski yoktur. Bu uygulamadaki riskler enfeksiyon ve çok düşük bir olasılıkla ortaya çıkabilecek diğer nadir problemlerdir.

hangi-bolgelere-neden-uygulanir

Yağ Enjeksiyonu ve Doldurma Arasındaki Fark Nedir?

Yağ enjekte edildiğinde, bir kişinin kendi vücudundaki yağlar toplanır ve vücudun sağ yüzüne veya bölgesine geri enjekte edilir. Doldurma sırasında, kırışıklıkları düzeltmek için hacme ihtiyacı olan veya enjekte edilen bir ürün, kendi koşullarında değil, laboratuar koşullarında sentetik olarak elde edilen çeşitli yardımcı maddeler ile enjekte edilir. Kliniğimizde hyaluronik asit içeren dolgu maddeleri en çok dolgu maddesi olarak kullanılır.

Yağ Enjeksiyonu

Dudak Enjeksiyonu: Dudak şişmesi durumunda, hastanın sadece dudak dolumuna ihtiyacı varsa, sıklıkla hyaluronik asit içeren dudağa özgü ürünler kullanırız. Ancak, hastanın diğer bölümlerine yağ enjekte etmeyi planlıyorsanız veya hastanın liposuction (yağ çıkarma ameliyatı) yapacaksa, dudakları doldurmak için bu yağları kullanarak dudaktaki yağı enjekte ederiz.

Elmacık Kemikleri: Bazı insanlar çok ince bir yüze sahiptir. Bu insanlar kilo alsalar da yanakları asla dolgun değildir. Bazen, gençliklerinde gözle görülür derecede güzel yanak dolgusu olan insanlar, yanaklarının tahrişini yaşayabilir ve yaşlanma veya kilo kaybının bir sonucu olarak karşılaşabilirler. Bu durumlarda, bu uygulama yanakları şişirmek ve kayıp hacmi değiştirmek için yapılır. Kalıcı yanak protezleri, yağ enjeksiyonu ve yanak dolgusuna ek olarak kullanılabilir.

Göğüs Büyütme: Son yıllarda, özellikle silikon implantlara alternatif olarak sınırlı göğüs büyütme isteyen kadınlar için, yağ enjeksiyonlarının kullanımı daha da artmaya başlamıştır.

Yağ Enjeksiyonu Yüz Gençleştirme İçin Çok Etkilidir

Günümüzde, herkes yoğun bir hızda yaşıyor. Yaşamdan bir mola vermek, evden işe çalışmak ve evden işe çalışmak ve biraz rahatlamak mümkün değildir. Bu nedenle, bu yoğun yaşamdan bakmaksızın estetik sorunlarını ortadan kaldırmak isterler.

40 yıl sonra meydana gelen değişiklikler herkes tarafından bilinmektedir. Cilt incelir, lekeler, damarlar ve lekeler ciltte görülür. Gözlerin altındaki halkalar ve jant çizgilerinin derinleşmesi, en rahatsız edici olanı, çene bölgesinde sarkmadır. Tek çözüm, çene çizgisinde ve gıdıklama alanında problemler belirgin olduğunda bir yüz germedir. Ancak tedavi süreci korktuğu için, bu işlem daha az tercih edilir. Tüm yüze yağ enjeksiyonu, 45-65 yaşları arasında ciddi bir alternatif olabilir.

Yağ enjeksiyonu 30 dakika içinde tamamlanan ve aynı gün boşaltılabilen bir işlemdir. Bu sadece yüz depresyonlarını doldurmaz. Yüz derisinin ve kök hücrelerin yüz derisinin yenilenmesi sırasındaki gerilimi gençleşmeyi sağlar. Doğru ifadelerdeki sonuçlar oldukça hoş ve doğaldır.

Enjeksiyonlarda yağın tutulma süresi, kişinin yaşı, personeli ile ilgilidir. Ortalama olarak, yağ dokusunun % 30'unun yüz bölgesinde kalıcı olarak kaldığı tahmin edilmektedir. Bazı doktorlar ilk seansta yağı almayı, buzdolabında saklamayı ve diğer uygulamalarda tekrar kullanmayı tercih eder.

Bize Ulaşın

* Lütfen form alanlarını giriniz, bilgileriniz gizli tutulmaktadır.

KVK Aydınlatma Metnini okudum, anladım, kabul ediyorum
Açık rıza beyanını okudum, anladım, kabul ediyorum