Ben Aldırmak Kanseri Önler mi?

Yaz aylarında güneşin zararlı etkilerinden korunmalıyız. Cilt kanseri, zararlı güneş ışığının bir sonucu olarak gelişebilir ve ne yazık ki, cilt kanseri daha sık hale geliyor. En yaygın cilt kanseri türlerinden biri benlerde gelişebilir! En sık görülen 3 cilt kanseri türünden biri olan malign melanom genellikle ben kaynaklıdır. Ve bu tip cilt kanseri daha kötü bir prognoza sahiptir. Bu yüzden mollar (benler) önemlidir.

Benler açık kahverengiden siyaha kadar renklerde olabilir. Doğdukları için, daha sonra edinilen benler, melanosit adı verilen renkli hücrelerden oluşur. Boyutları çok değişken olabilir. Büyüklükte olduklarında, tüm bacağını, kolunu ve vücudun çoğunu kapatabilirler. Yüzeyleri düz veya yükseltilmiş olabilir. Bazen üzerlerinde saç da vardır.

Kanser Olasılığı Nedeniyle Benler Takip Edilmelidir!

Kanser olasılığı nedeniyle takip önemlidir. Ritimler, ritimler ve ritimler gibi ritimler, içimdeki hücreleri çevirme ve kanser eğilimini artırma eğilimindedir. Bu nedenle, özellikle çocuklukta, bir diz gibi sık sık bir yaranın, bir dizin düşmesinden sonra bir çocuğun düşmesi gibi, benign kanser olasılığını arttıracağı gibi, sık sık yaranın ortaya çıkması mümkündür. Konjenital kanser riski, normalden biraz daha fazladır. Ebeveynler bu konuda dikkatli olmalı ve çocuğu güneşten korumalı ve mümkün olduğunca bölgeden kaçınılmalıdır. 

Güneşe Karşı Koruma Aldığınızdan Emin Olun!

Doğum lekelerinin ana nedeni güneş ışığıdır. Güneş yanıklarından ve güneş ışığına tekrar tekrar maruz kaldıktan sonra ben görünür. Ve yine, güneş yanığı nedeniyle, bu benler habis hale gelir. Her güneş yanığı tehlikeyi arttırır. Özellikle çocukluk çağında, güneş yanığı bu konuda en riskli olanıdır. Kanser olasılığını korumak için hem benin hem de güneşin sayısındaki artışı önlemek çok önemlidir. Maalesef güneşten korunma sırasında yapılan en büyük hatalardan biri, güneş ışınlarının dik olduğu güneşte kalmak için güneş koruyucu kullanmaktır. Bununla birlikte, güneşten koruyucuların korunması hakkında ne yazık ki yeterli değildir. Bu nedenle, güneşten koruyucu kullanımına ek olarak, güneşin güneşe dik olduğu saatlerde güneş korumasından kaçınmalısınız. Güneşten korunmayı birkaç saat uygulayarak güneşten korunma bir paradoks yaratır.

gunese-karsi-koruma-aldiginizdan-emin-olun

Doğum Lekeleri Tehlikeli Olabilir!

İyi huylu benlerin çapı arttıkça, kanser gelişme riski de artar. Kızarıklık, yara izi, kepek, renk değişikliği, kenar düzensizlikleri, asimetri ve şişkinlik gibi son semptomlar kanser açısından kötü sonuçlar doğurmaktadır. Bu semptomlarla bir kişi derhal doktora başvurmalıdır. Bununla birlikte, halk arasında ben alındığı zaman kanser hale geldiği yanılgısı vardır. Benler patolojik inceleme için alındığında ve gönderildiğinde, kanser teşhisi konur veya konmaz denebilir.

Aksine, ben alındığında, sadece doğru tanı konur, aksi halde tanı gecikebilir ve kanser yayılır. Hayati tehlike oluşturur. Önemli ve unutulmaması gereken, benlerin izlenmesi ve şüpheli olanların hemen seçilmesi gerektiğidir. Lazer veya radyoterapi gibi tedaviler tanıya izin vermez, çünkü bu patolojik muayeneyi önler. Bu nedenle, benim için bir lazer veya benzeri işlemler yapılmamalıdır. Mesane cilt kanseri oldukça ciddi, bu yüzden insanlar bunun farkında olmalı, benliklerini izlemeli ve şüphelilerin gecikmeden almasını sağlamalıdır. Ve alınan kesinlikle bir patolojik inceleme için gitmelidir. İyi huylu küçüklerin neden olabileceği sağlık sorunlarının oldukça büyük ve önemli olduğunu unutmamalıyız.

Cerrahi Olmayan Tedavi

Teknoloji ve tıbbın gelişmesiyle birlikte, tedavi yöntemlerinin dünyası gün geçtikçe artmaktadır. Her ne kadar onun tedavisi önceki yıllarda çok daha emek yoğun bir süreç getirse de, alternatif yöntemlerle daha kolay ve daha başarılı hale gelmiştir. Detaylı bir inceleme yaptığımızda, başarı oranının her geçen gün biraz daha arttığını görüyoruz. Lazer tedavisi son yıllarda çok daha popüler hale gelmiştir ve her şeyden önce çeşitli iyi huylu hastalıkların tedavisinde tercih edilmektedir. Vücuttaki tip I belirlendikten sonra, eğer bu yöntem geçerliyse kısa sürede benlerden kurtulabilirsiniz.

Lazer Yöntemi İle Ben Tedavisi

Lazer tedavisi, esas olarak kabarık olmayan ben tedavisi için tercih edilir. Lazer yönteminin çalışma prensibi oldukça basittir ve bu işlem elektrik enerjisini hızlı bir şekilde ısı enerjisine dönüştürerek sorunsuz şekilde uygulanır.

Lazer tedavisi hem hastaya hem de doktora birçok yarar sağlar. Eski yöntemlere baktığımızda, tedaviden sonra ciltte izler görülür, lazer tedavisi böyle bir sorunla karşılaşmaz. Deride cilt izleri yoktur ve uygulama süresi çok kısadır ve bu, doktorun rahatlığıyla hastanın rahatını artıran detaylardan biridir.

Bize Ulaşın

* Lütfen form alanlarını giriniz, bilgileriniz gizli tutulmaktadır.

KVK Aydınlatma Metnini okudum, anladım, kabul ediyorum
Açık rıza beyanını okudum, anladım, kabul ediyorum