Gençleşmeye Yukarıdan Başlayın / Alın Germe Ameliyatı

Yüz germe operasyonu, boyundaki yaşa bağlı kırışıklık ve sarkma gibi semptomları düzeltmek için yapılan cerrahi prosedür "yüz germe" olarak adlandırılır. Bu işlemde, fazla cildin sarkması giderilir, cildin altındaki gevşek kas ve zar dokuları gerilir ve üst deri şekilli alt deriye aktarılır. Yüz estetik cerrahisinde cerrahi olmayan operasyonlar günümüzde yaygınlaşmıştır. Botoks, doldurma, lazer enerjisi için uygulanan cihazlar. Bu yöntemler sayesinde, bu işlemlerin süresi uzun yıllar olabilir ve uzun süre genç görünebilirsiniz.

Yüz estetik cerrahisinde cerrahi olmayan operasyonlar günümüzde yaygınlaşmıştır. Botoks, doldurma, lazer enerjisi için uygulanan cihazlar. Bu yöntemler sayesinde, bu işlemlerin süresi uzun yıllar olabilir ve uzun süre genç görünebilirsiniz. Bu kişiye bağlı olarak değişmekle birlikte, yüzün ortalama 50 yaşına kadar genç görünmesi mümkündür. Bu işlemler düzenli aralıklarla ve düzenli aralıklarla gerçekleştirildiğinde, bu genç görünüm süresi artar.

Yüz Germe Ameliyatında Ne Yapılır?

Yüz germe operasyonlarında en önemli faktör, yüzün bir bütün olduğunu hatırlamaktır. Yüz germe operasyonlarında yüz bölgelerinin hiçbiri ayrı olarak değerlendirilmez; Tüm yüz birbiriyle uyumlu olduğunda yalnızca mükemmel bir sonuç elde edilir.

Yüzün orta kısmının sarkması olan hastalarda kısa yüze sahip yüz yukarı işlemleri artık daha sık yapılabilir. Bununla birlikte, yanakların kenarlarını gıdıklama bölgesi yönünde aşağı doğru hareket eden hastalarda tam yüz germe yapmak gereklidir. Bu hastalar bir boyun asansörüne eklenebilir. Germe ile boynun ve yüzün gençleşmesi sağlanabilir. Yüz germe operasyonlarında doktorun deneyimi çok önemlidir. Cerrahide anatomik yapıların korunması yüz sinirlerini bu noktadan sonra hastalarımızın korkusundan korumak için çok önemlidir.

Yüzü sıkarken, derinin altındaki dokuları gereriz ve gençleşiriz. Bir diğeri ise gençliğe ulaşmak için yüz germe ile birleştirilmiş lazer yüz gençleştirmedir. Özellikle, günümüzde geliştirilen ve kesirli lazerler olarak adlandırdığımız lazer sistemlerinin yardımıyla, cildinizi yüzün üst kısmına uygulanan bir lazerle gençleştirebilir, dış kısım daha parlak hale gelir ve ince kırışıklıklar giderilebilir. Böylece, tüm yüzün tedavisi ve ihtiyaçlarının belirlenmesi, 15-20 günde tamamen yeni bir yüz yapısında birleştirilerek elde edilebilir. Endoskopik yüz gerdirme, yüz gerdirme ile birlikte eklenebilir.

yuz-germe-ameliyatinda-ne-yapilir

Yüz Germe İşlemi Ne Zaman Uygulanır?

Önemli bir sarkma ve çökme fark ederseniz,

Dudak ve yanak arasında derin bir kat izi varsa,

Yumuşak dokular alt göz kapağının altındaki yanak bölgesine taşınırken performans kaybına neden oluyorsa,

Lakrimal oluk yanakları derinleştirir ve birleştirirse,

Yumuşak doku hacmi, hacmini kaybetmiş ve geri kalanı ile sarkmışsa, yüze dolgunluk ve diriliş verilmesi gerekiyorsa,

Dudakların ve yanakların köşeleri aşağı sarkarsa, çenenin altındaki dokunun şişmesi söz konusuysa,

Yüzün derisinde ince veya kalın çizgileri varsa,

Boyun sarkması ve kırışıklıklar görülebiliyorsa,

Tüm bu olaylar bir kişiyi hem fiziksel hem de psikolojik olarak olumsuz etkiliyorsa bir facelift (yüz germe ameliyatı) yapılabilir.

Yüzü Gerdirmenin Yanındaki Ameliyatlar

Elbette, bir yüz germe operasyonunun başarısını etkileyen diğer faktörlerden biri, yüz germe işlemine ek olarak birleştirilmiş prosedürlerdir. Bir yüz germe sırasında, gençleştirme genellikle yüzün orta ve alt kısımlarında gerçekleştirilirken, üst ve alt göz kapaklarının estetiği, üst yüzdeki gençleşmeyi sağlamak için bu yüz germe ile birleştirilebilir. Ayrıca kaşların kaldırılması, şakanın gerilmesi, kaş süspansiyonu, yüz germe ameliyatları yüz germe ameliyatı ile birleştirilebilir. Yüz germe operasyonlarında, yağlı keki ağızdan yanaktan çıkartarak yüzün ortasında veya yuvarlak yüzü ve sert yüzü olan kişilerde de yağlı enjeksiyonlar yapılabilir. Başka bir deyişle, yanaklarda dolgunluk oluşturan, yağ yastığı olarak adlandırdığımız bir dolgunluk oluşturan bir yağ yastığı alarak ve yüz germe ile birleştiren üçgen bir yüz görüntüsü yaratarak yanakların yok edilmesini sağlamak mümkündür.

Bize Ulaşın

* Lütfen form alanlarını giriniz, bilgileriniz gizli tutulmaktadır.

KVK Aydınlatma Metnini okudum, anladım, kabul ediyorum
Açık rıza beyanını okudum, anladım, kabul ediyorum